Східна асоціація була створена в 2009 році і з тих пір продовжує свою діяльність з метою зміцнення та розвитку відносин у політичній та економічній сфері Європейського Союзу з шістьма його країнами-членами; тема, яку ви будете знати протягом читання цієї публікації.
Що таке Східне партнерство?
Це орган взаємної співпраці між країнами-членами та Європейським Союзом; який був адаптований та розроблений на основі прогресу, досягнутого кожною країною зокрема, гнучким та інклюзивним чином.
Його мета полягає в тому, щоб просто зміцнити ці економіки, щоб протистояти різноманітним інтеграційним викликам, як національним, так і континентальним.
У політичній сфері вона керується аспектами, визначеними в його програмах під назвою «Двадцять результатів на 2020 рік», які були створені у 2017 році.
Проте проводяться конференції для оновлення цих планів та адаптації їх до поточних реалій; в рамках якої проводяться консультації за участю її держав-членів, а також багатьох інших співрозмовників, як у випадку з громадянськими, освітніми, діловими та фінансовими товариствами; причетний до наслідків, прийнятих зазначеною організацією.
Учасники Східного партнерства
Учасниками Східного партнерства є Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна, характерні для Східної Європи та Кавказу; представляє регіон, що представляє інтерес для європейської спільноти, яка особливим чином розвиває свою політику сусідства.
Ця робота з інклюзії, що розвивається з 2009 року, взяла за мету свої східні кордони, де розташовані колишні радянські республіки; але, з іншого боку, вони є просторами, які слугують сполучною ланкою між Європейським Союзом і Росією.
Важливість відносин між Східним партнерством та Європейським Союзом
Сфера дій, на якій базується мета створення Східної асоціації, якраз і є місцевістю, на якій можна стратегічно рухати пішаків на користь тієї чи іншої сторони.
З одного боку, існують нинішні конфлікти між націями, що входять до Східної асоціації, і Росією; з іншого боку, Європейський Союз представляється як альтернатива отримання допомоги та зростання навіть у часи кризи.
Слід чітко пояснити, що навіть всередині ЄС існують розділені критерії, оскільки деякі країни, такі як Франція, не виявляють особливої зацікавленості у підтримці цілей Східного партнерства; але інші, як, наприклад, Польща, прив’язані до їхніх потреб; приймаючи, наприклад, добрими очима, що такі нації, як Україна, можуть зблизитися.
З іншого боку, румуни залишаються солідарними з включенням Молдови.
Кожна з країн-учасниць Східного партнерства має свої власні інтереси, багато з яких вони підтримували протягом своєї історії; У цьому сенсі варто згадати випадок Вірменії, яка завжди залишалася близькою до Росії; оскільки по той бік у них Туреччина, яку вони ненавиділи роками.
З тих чи інших причин ця територія роками керується стратегічними і особливо геополітичними розрахунками; де іноді виникають сильні зіткнення інтересів між Росією та ЄС; яка воліє підтримувати найслабших, у цій справі в особі учасників Східного партнерства.
З іншої точки зору, громадяни, які проживають у кожній із цих шести країн, повинні утримувати свої сім’ї та гарантувати їм гідне житло; для яких необхідно знайти можливості працевлаштування; що є частиною мети цього об’єднання; яка прагне до включення всіх без розрізнення раси чи статі.
Z odnoho boku, isnuyutʹ nynishni konflikty mizh natsiyamy, shcho vkhodyatʹ do Skhidnoyi asotsiatsiyi, i Rosiyeyu; z inshoho boku, Yevropeysʹkyy
Soyuz predstavlyayetʹsya yak alʹternatyva otrymannya dopomohy ta zrostannya navitʹ u chasy kryzy.
Slid chitko poyasnyty, shcho navitʹ vseredyni YES isnuyutʹ rozdileni kryteriyi, oskilʹky deyaki krayiny, taki yak Frantsiya, ne vyyavlyayutʹ osoblyvoyi zatsikavlenosti u pidtrymtsi tsiley Skhidnoho partnerstva; ale inshi, yak, napryklad, Polʹshcha, pryv’yazani do yikhnikh potreb; pryymayuchy, napryklad, dobrymy ochyma, shcho taki natsiyi, yak Ukrayina, mozhutʹ zblyzytysya. Z inshoho boku, rumuny zalyshayutʹsya solidarnymy z vklyuchennyam Moldovy.
Kozhna z krayin-uchasnytsʹ Skhidnoho partnerstva maye svoyi vlasni interesy, bahato z yakykh vony pidtrymuvaly protyahom svoyeyi istoriyi; U tsʹomu sensi varto z·hadaty vypadok Virmeniyi, yaka zavzhdy zalyshalasya blyzʹkoyu do Rosiyi; oskilʹky po toy bik u nykh Turechchyna, yaku vony nenavydily rokamy.
Z tykh chy inshykh prychyn tsya terytoriya rokamy keruyetʹsya stratehichnymy i osoblyvo heopolitychnymy rozrakhunkamy; de inodi vynykayutʹ sylʹni zitknennya interesiv mizh Rosiyeyu ta YES; yaka voliye pidtrymuvaty nayslabshykh, u tsiy spravi v osobi uchasnykiv Skhidnoho partnerstva.
Z inshoyi tochky zoru, hromadyany, yaki prozhyvayutʹ u kozhniy iz tsykh shesty krayin, povynni utrymuvaty svoyi simʺyi ta harantuvaty yim hidne zhytlo; dlya yakykh neobkhidno znayty mozhlyvosti pratsevlashtuvannya; shcho ye chastynoyu mety tsʹoho ob’yednannya; yaka prahne do vklyuchennya vsikh bez rozriznennya rasy chy stati.